Вибираємо квартиру на вторинному ринку нерухомості

Сьогодні щоб правильно вибрати квартиру своєї мрії, українським сім’ям доводиться враховувати безліч критеріїв вторинного житла. В першу чергу необхідно відштовхуватися від уподобань усіх членів сім’ї. Важливо розуміти, що від кількості кімнат, планування приміщень, віддалення будинку від центральної частини міста та близькості інфраструктурних об’єктів залежить комфорт проживання у квартирі а, отже, успіх дорогої операції.

Район розміщення житлового будівництва

Сьогодні вторинне житло є в будь-яких міських районах. Тому з вибором оптимального варіанту у покупця проблем виникнути не повинно. Однак важливо розуміти, що престижність району впливає на вартість квадратних метрів. Також зручне розташування допомагає комфортна розв’язувати нагальні проблеми. Важливо щоб в пішої доступності від будинку розташовувалися зупинки громадського транспорту, магазини, школи та дитячі сади, а також інші об’єкти інфраструктури.

Якщо ви визначилися з місцем розміщення будинку, купити квартиру без посередників не складе особливих проблем. В інтернеті існують спеціалізовані сайти, де є фільтри, що дозволяють підібрати район розміщення будинку, кількість кімнат та інші важливі параметри вторинної нерухомості, щоб угода пройшла максимально вигідно.

Основні критерії оцінки будівлі

Після вибору місця розміщення житлового будівництва важливо звернути увагу на його безпеку. Часто на вторинному ринку нерухомості зустрічаються будинки в аварійному стані, що підлягають знесенню. Природно життя в такому будинку складно назвати комфортним та безпечним. Хоча деякі люди купують таке житло в надії, що держава буде розв’язувати проблему шляхом надання нової квартири.

Вибираючи вторинну житлову площу, також приділіть увагу наступним моментам:

  • Стану вхідної групи, ліфта, дверей та інших технічних параметрів будинку. По можливості познайомтеся з сусідами по сходовій клітці. Це дозволить не стати власником житла поруч з проблемною сімейною парою, в якій нічні скандали буденна справа.
  • Якості роботи комунікаційних та інженерних систем. Це можна зробити при безпосередньому огляді квартири, але краще поцікавитися у мешканців будинку, як часто бувають перебої з водою, електрикою та іншими комунальними послугами.
  • Технології зведення будівлі. Купуючи житло в панельному будинку потрібно бути готовим, що у квартирі буде холодно взимку. Тому краще віддавати перевагу цегляним будівлям, що відрізняються високим ступенем енергоефективності.

Обов’язково огляньте прибудинкову територію. Якщо в сім’ї є діти, бажано щоб у дворі був дитячий майданчик, для автомобілістів не зайвим буде наявність місць для транспорту. Переконайтеся, що недалеко від будинку є основні інфраструктурні об’єкти, щоб процес вирішення повсякденних завдань не доставляв масу проблем.

Приділяємо увагу плануванню житлоплощі

Виявивши серед безлічі пропозицій, житлоплощу з нестандартним плануванням, нехай навіть дуже зручним не поспішайте укладати угоду. Обов’язково з’ясуйте в БТІ наскільки законні внесені у квартиру зміни. Якщо перепланування не зафіксована офіційно, у відповідних державних органах нового власника житла чекає маса неприємних сюрпризів.

Також грамотний вибір нерухомості повинен враховувати особливості її розташування всередині будівлі:

  • Квартири з північного боку будинку, завжди холодні та в них недостатньо сонячного світла.
  • Житло з південної сторони навпаки більшу частину часу залите сонцем. Але в такій квартирі влітку стоїть нестерпна спека.
  • У кутових квартирах в дощову пору року спостерігається підвищення вологості.

Тому якщо ви не бажаєте займатися утепленням житлоплощі або боротися з вологою вибирайте квадратні метри з південно-західного боку в центральному під’їзді.