Способи чистки металу

Реставрація та очищення металевих виробів є одним з найпопулярніших способів швидкого оновлення пошкоджених або брудних металевих поверхонь. Процеси та способи чистки металу залежить від їх сплаву та типів руйнувань. Одним з найпопулярніших способів швидкого очищення металевих поверхонь є нанесення спеціальних миючих розчинів та гелів. Обирати правильний розчин для чистки варто в залежності від виду металу та його покриття.

На сьогодні, більшість металевих виробів виготовлені з такими покриттями, як нікелювання та хромування. Для того, щоб очищення таких поверхонь було ефективним та не зіпсувало виріб необхідно обирати засоби, до складу яких не входять тверді, грубозернисті абразиви. Такі засоби можуть подряпати металеву поверхню та значно знизити блиск виробу. Ідеальним способом очищення стануть м’які засоби, до складу яких входять такі м’які абразиви, як крейда або ж діатоміт. Вдалим вибором також стануть спеціальні силікатні гелі, до складу яких входять віск та аміак.

Для того, щоб очистити вироби з бронзи, міді, латуні, мельхіору, срібла або ж нержавіючої сталі варто обирати спеціальні пасти. Окремі види пасти також можна використовувати для виробів з золота.

Ефективно очистити цинкові поверхні можна за допомогою звичайної крейди. Крім того, у домашніх умовах, для ефективного очищення предметів з латуні можна скористатися розчином з харчової соди. Дієвим способом для очищення латуні є приготування спеціального розчину, який складається з меленої крейди, аміаку та води. Для чистки виробів з алюмінію підійде поєднання води та звичайного зубного порошку. Такий розчин варто рівномірно нанести на забруднену поверхню та залишити на декілька хвилин.

Очистка виробів з золота та срібла потребує особливої уваги. Для дорогих металів варто приготувати спеціальний розчин з хлорного вапна, солі, соди та води. Очистка таким розчином не пошкодить вироби з золота та поверне блиск та респектабельний зовнішній вигляд.

Готувати розчин для чистки срібла необхідно з звичайного мила, зубного порошку та води. Такий розчинне тільки відмінно очистить вироби та поверхні з срібла, але й забезпечить захист від почорнінь та швидкого забруднення у майбутньому. Окрім правильного вибору розчину необхідно особливу увагу приділити миючим щіткам та ганчіркам. Необхідно уникати щіток підвищеної жорсткості. Правильним вибором стане м’яка одноразова ганчірка, яка обережно усуне бруд та поверне поверхні втрачені привабливість.

Для швидкого очищення металевих конструкцій спеціального призначення або металевих поверхонь, сучасним вибором стане піскоструминне очищення. Перевагою такого методу є ефективне очищення металів не тільки від бруду, але й від корозії та іржи. Завдяки сучасному піскоструминному обладнанню, видалити залишки бруду можна навіть з важко досяжних місць, що є дуже важливим для функціональності труб та металевих ємкостей.

Варто пам’ятати, що вчасне очищення металу не тільки зможе повернути виробу втрачену привабливість, але й значно подовжити експлуатаційний термін його придатності.